poniedziałek, 19 maja 2014

Zaproszenie na letnią edycję kursów malarstwa i rysunku Królewskiej Akademii Sztuki w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie


Królewska Akademia Sztuki zaprasza na spotkanie organizacyjne letniej edycji otwartych, odpłatnych kursów malarstwa i rysunku, które odbędzie się 28 czerwca 2014 r., o godz. 11:00, w Oficynie Kuchennej (przy dziedzińcu głównym Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie).

Do udziału w kursie malarstwa i rysunku zapraszamy wszystkich, którzy chcą nauczyć się malować w technikach akrylowych i olejnych. Do każdego uczestnika kursu podchodzimy indywidualnie, dbając o rozwój osobowości artystycznej i gwarantując postępy w pogłębianiu wiedzy oraz umiejętności. W ramach kursu przerabiamy wiele zagadnień, takich jak np.: perspektywa, przestrzeń, światłocień, studium postaci, architektury, natury czy też pobudzanie wyobraźni. Aby uczestnik kursu miał pełną możliwość korzystania z korekt instruktora, zapewniamy małą grupę do 10 osób.

Muzeum udostępnia sztalugi plenerowe do malowania i pomieszczenie na mokre obrazy. Uczestnicy korzystają z własnych materiałów malarskich, po wcześniejszym uzgodnieniu z prowadzącymi kurs na spotkaniu organizacyjnym w dniu 28 czerwca.

Kurator i prowadzący: Andrzej S. Grabowski - artysta malarz

Kursy są otwarte są dla wszystkich pasjonatów malarstwa, którzy mają skończone 16 lat.


  1. Kursy będą się odbywały w lipcowe weekendy w dniach 05, 06, 12, 13, 19 w godzinach 10-17 z godzinną przerwą na lunch.
  2. Kursy będą odbywały się na terenie parku i ogrodów Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
  3. Grupa do 10 osób.
  4. Koszt:

  • cały kurs - 400 zł, + materiały malarskie
  • sesja indywidualna 1 godz. - 70 zł.


Aby dokonać zapisu na kurs, należy wysłać maila z podaniem imienia i nazwiska kursanta oraz numeru telefonu kontaktowego, umieszczając w tytule: „Kurs malarstwa i rysunku”, na adres mailowy: agrabowski@muzeum-wilanow.pl.

Opłatę za cały kurs należy wpłacać przelewem na konto Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie nr: 93 1130 1017 0020 1226 4720 0001, z dopiskiem „Letni kurs malarstwa 2014” oraz z imieniem i nazwiskiem kursanta.

Informacje o poprzednich edycjach kursu:www.wilanow-palac.pl oraz na stronie Królewskiej Akademii Sztuki na Facebook'u i http://fundacjaandartprojekty.blogspot.com/p/kr.html.

Kontakt:
Andrzej S. Grabowski
Kurator kursu, artysta malarz
Królewska Akademia Sztuki
Dział Edukacji Muzealnej
Muzeum Pałac w Wilanowie
agrabowski@muzeum-wilanow.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz