KIM JESTEM?

BARBARA A. MACIĄŻEK psycholog społeczny, PR-owiec, blogerka, freelancer

Ani moje wykształcenie (psychologia społeczna i PR), ani doświadczenia zawodowe nie są bezpośrednio związane ze sztuką, ale począwszy od klubu golfowego, przez agencję reklamową, następnie agencję public relations, aż po międzynarodową korporację, starałam się przekonywać swoich kolejnych pracodawców do tego, że obok działań biznesowych powinny znaleźć się także działania wspierające kulturę, sztukę czy edukację, dzięki którym firma buduje pozytywny wizerunek.

Dzięki moim staraniom korporacja, w której przez wiele lat zajmowałam się marketingiem, była sponsorem m.in. Muzeum Miejskiego we Wrocławiu, ASP w Łodzi (Pracownia Sitodruku), akcji społecznej "Cała Polska czyta dzieciom", czy wyprawy fotografika Adama Ławnika na Spitsbergen. 


Od kilku lat zajmuję się działaniami PR na rzecz Muzeum Pałacu w Wilanowie. Stworzyłam i prowadzę bloga poświęconego projektowi „Zmysły Sztuki” oraz  „Zmysły Sztuki Dawniej i Dziś”. Blog z biegiem czasu bardzo się rozbudował, dlatego postanowiłam go oczyścić i sprawić, aby mówił tylko o "Zmysłach Sztuki".

Żeby nie mieszać informacji, zaczęłam prowadzić nowy blog o nazwie "Sztukologia", który będzie dotyczył m.in. pozostałych projektów, takich jak np. "Królewska Akademia Sztuki", gdzie będę pisać m.in. o wydarzeniach artystycznych i moich odczuciach po doświadczeniu spotkania ze sztuką.

Niedawno zaczęłam uczyć się rysunku i malarstwa, aby zrozumieć i samodzielnie poznać techniki malarskie i zmierzyć się z trudem tworzenia. Fascynują mnie język i kultura włoska, podróże geograficzne, literackie i kulinarne, a także muzyka filmowa.

Po rozstaniu z korporacją, podjęłam decyzję o założeniu Fundacji artystyczno-edukacyjnej „andART”, w której pełnię funkcję Prezesa Zarządu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz