piątek, 8 listopada 2013

Podsumowanie 6. edycji kursu malarstwa i rysunku w ramach Królewskiej Akademii Sztuki


W Królewskiej Akademii Sztuki, działającej w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, zakończył się kurs rysunku i malarstwa - jesienna edycja 2013 r.


Przez 10 następujących po sobie niedziel do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie na kurs malarstwa i rysunku przyjeżdżały osoby obdarzone niezwykłą pasją. W różnym wieku i na różnych poziomach zaawansowania w sztukach plastycznych, z ogromną ambicją i wrażliwością brały udział w zajęciach, podczas których zapoznawali się z następującymi technikami: sangwiną, pastelem suchym i mokrym oraz akwarelą i technikami mieszanymi.

Trzygodzinne kursy pokazały jak wiele zależy od zaangażowania i indywidualnego podejścia do każdego uczestnika. Artysta malarz Andrzej S.Grabowski, prowadzący kurs, oraz Anna Pszonka, studentka warszawskiej ASP, postanowili poprzez różne zadania budować umiejętności uczestników kursu. Efekt przeszedł ich oczekiwania i większość osób wspięła się na wyższy poziom świadomości malarskiej. Owszem, są różnice w zaawansowaniu malarsko-rysunkowym pomiędzy uczestnikami, ale niektórzy z nich byli naprawdę początkującymi.

Na szczególnie wyróżnienie zasługują: Ewa Rzodkiewicz, Małgosia Jaworska, Lidia Sitek, Dagmara Puszczyk, Małgorzata Wesołowska, Kinga Pomorska, Anna Tokarzewska i Artur Furmanek.

Poniżej zaprezentowane zostały wybrane prace, które powstały podczas kursu. Zdjęcia prac wykonali: Anna Pszonka i Artur Furmanek.

Andrzej S. Grabowski, prowadzący zajęcia, serdecznie gratuluje wszystkim, którzy otrzymali dyplomy ukończenia kursu II stopnia.

Do zobaczenia na edycji wiosennej 2014.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz