czwartek, 18 lipca 2013

6. edycja kursów malarstwa i rysunku Królewskiej Akademii Sztuki

   Zapraszam na 6. edycję kursów malarstwa i rysunku (od akwareli do pasteli) w Królewskiej Akademii Sztuki Muzeum Pałacu Wilanowie.

   W imieniu Muzeum Pałacu w Wilanowie zapraszam na spotkanie organizacyjne 6. edycji otwartych, odpłatnych kursów malarstwa i rysunku, w
ramach Królewskiej Akademii Sztuki, które odbędzie się w sobotę 27 lipca 2013 r. o godz. 11:00 w Królewskiej Cukierni Wilanowskiej (przy dziedzińcu głównym Pałacu).
   Do udziału w kursie malarstwa i rysunku zapraszamy wszystkich, którzy chcą nauczyć się rysować i malować w różnych technikach. Tym razem nacisk położony zostanie na akwarele i pastele. Do każdego uczestnika kursu podchodzimy indywidualnie, dbając o rozwój osobowości artystycznej i gwarantując postępy w pogłębianiu wiedzy oraz umiejętności. W ramach kursu omawiamy wiele zagadnień, takich jak np. perspektywa, przestrzeń, światłocień, studium postaci, architektury, natury czy też pobudzanie wyobraźni. Uczestnicy kursu dostają dodatkowo prace domowe z zakresu rysunku, które następnie są indywidualnie omawiane. Aby uczestnik kursu miał pełną możliwość korzystania z korekt instruktora, zapewniamy małe grupy do 10 osób.
   Muzeum udostępnia sztalugi plenerowe do rysowania lub malowania. Uczestnicy korzystają z własnych materiałów rysunkowych czy malarskich po wcześniejszym uzgodnieniu z prowadzącymi kurs.

Kurator i prowadzący: Andrzej S. Grabowski – artysta malarz
Asystent: Anna Pszonka – studentka ASP w Warszawie

Kto: Kursy są otwarte są dla wszystkich, którzy mają skończone 18 lat.
Kiedy: Kursy będą się odbywały przez 10 weekendów, począwszy od 27 lipca 2013 r.
- soboty, godz. 11–14 – kurs dla początkujących,
- niedziele, godz. 11–14 – kurs dla średniozaawansowanych.
Gdzie: Kursy będą odbywały się na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie (Pawilon Rzeźby oraz, o ile dopisze aura, ogrody pałacowe).
Grupy: do 10 osób.
Koszt: cały kurs – 400 zł, sesja indywidualna 1 godz. – 60 zł.

   Aby dokonać zapisu na kurs, należy wysłać mejla z imieniem i nazwiskiem kursanta oraz numerem telefonu kontaktowego, umieszczając w tytule: „Kurs malarstwa i rysunku”, na adres: agrabowski@muzeum-wilanow.pl.
   Opłatę za cały kurs należy wpłacać przelewem na konto Muzeum Pałacu w Wilanowie nr: 93 1130 1017 0020 1226 4720 0001, z dopiskiem „Kurs malarstwa i rysunku” oraz z imieniem i nazwiskiem kursanta.

Informacje o poprzednich edycjach kursu:
http://fundacjaandartprojekty.blogspot.com/p/kr.html oraz na stronie Królewskiej Akademii Sztuki na Facebooku.

Kontakt:
Andrzej S. Grabowski - kurator kursu, artysta malarz
Królewska Akademia Sztuki
Dział Edukacji Muzealnej Muzeum Pałac w Wilanowie
grabowski21@gmail.com lub agrabowski@muzeum-wilanow.pl
tel. 531 544 899Brak komentarzy:

Prześlij komentarz